פארק המחצבות, כרמיאל

בשטח העיר כרמיאל מצויה רזרבה גדולה של אבן לייצור . לפני הקמת העיר היו בשטח מספר מחצבות אבן לשיש. עם הקמת העיר והתקדמות הבניה של שכונותיה מערבה, הוחלט להפסיק את פעילות המחצבות במקום ולהעביר את פעילות חציבת האבן למקומות אחרים.
על גבעה ממערב לבניין העירייה, נותרו בורות פתוחים שהיוו מפגע נופי ובטיחותי. עיריית כרמיאל פנתה אל הקרן לשיקום מחצבות וזו נרתמה למשימה וכך קם גן מהיפים בארץ שכולו בורות ישנים של מחצבות, שמשמש את תושבי כרמיאל והסביבה לטיולים ולפעילויות תרבותיות ונופש.
 
 
 
שטח הפארק הינו כ- 90 דונם. ביצוע עבודות השיקום החל בשנת 1992. עד כה הושקעו כ- 9.5 מיליון ₪. עלות החזקת הפארק נעשית ע"י עירית כרמיאל בהשקעה שנתית של כ- 650 אלף ₪.
במסגרת שיקום השטח ועיצובו לרווחת המבקרים הוקם גשר אגדים להולכי רגל , פרוש מעל "קניון" חצוב בגובה כ- 6 מ' וברוחב של 1.7 מ', בתחום הפארק. העבודה נעשתה בשיתוף פעולה עם עירית כרמיאל . סה"כ עלות הקמת הגשר הסתכמה ב- 400 אלף ₪ . מתוך סכום זה הקרן השתתפה בסכום של כ- 160 אלף ₪.
 
החלק האחרון בשיקום המחצבות בפארק כרמיאל כלל הקמת גן ורדים בשטח של כ- 6 דונם. הגן כולל שתילת 4,000 ורדים צבעוניים בטרסות. כמו כן, בוצעו עבודות תשתית ופיתוח להקמת הגן הכוללות עבודות חציבה, הכנת תעלות חשמל, עבודות עפר, עבודות סלילה וריצוף, בניית קירות ומסלעות, מאחזי יד וגדרות בטיחות, ריהוט ופרגולות עץ, ועבודות גינון והשקיה.